365 מילים על יומולדת

23 בספטמבר 2018

היום יומולדת, אתמול יומולדת, שלשום יומולדת היום יומולדת לצבי!!!
אמלק: יש למישהו מושג על מסיבת טבע טובה הלילה?

יש אנשים ששונאים ימי הולדת. במיוחד את שלהם. לא אני. אני עף על ימי הולדת. במיוחד על היומולדת שלי.

אני הבנאדם האחרון שניתן להגדיר כיהודי שומר מצוות, אבל אחד הדברים שאני מאוד מחובר אליו ביהדות הוא דווקא לוח השנה העברי, זה שהולך לפי הירח.
הסיבה לכך פשוטה: אני ממש אוהב את תאריך יום ההולדת העברי שלי, ט"ו בתשרי, ערב חג סוכות. ירח מלא.
נראה לי שזה בכלל יותר קשור לפגניזם הפרקטי שלי (בפוסט אחר) מאשר ליהדות, תחלס.

אז כל שנה, עם בוא החגים, גם אני נעשה חגיגי במיוחד. כל שנה, טווח הימים שמפריד בין שני תאריכי יום ההולדת שלי, העברי והלועזי, מתאפיינים אצלי בעליצות רבה. היו שנים שאשכרה חגגתי שבוע\חודש הולדת בין שני התאריכים הללו.
*כמעט כל שנה בכל מקרה. היו גם שני ימי הולדת שבהם היו אירועים שהעיבו על היכולת לחגוג (אשפוז של אבא ביומולדת 30, גסיסה של סבתא ופרידה ממנה ביומולדת 40).
כאמור אני משתדל לחגוג כל הזמן בין יום ההולדת הלועזי ליום ההולדת העברי. זה כיף לי ככה, שני ימי הולדת: האחד כלפי העולם, והאחד עם חיק המשפחה.

יום ההולדת הפומבי הוא זה שמצוין בעשרים בספטמבר בלוח הגרגוריאני. ביום זה אני מתבשם באהבה מצד חבריי, ובשנים האחרונות מצד חבריי בעולם הוירטואלי שמרעיפים עליי שפע של איחולים לבביים. כמובן שגם המשפחה חוגגת לי ביום זה.
יום ההולדת העברי, ערב סוכות, תמיד מצוין בחגיגה משפחתית: ארוחת חג\יומולדת ובשנים שאני מצליח לצאת מהנקניקות שלי, גם מסיבה בחיק הטבע שמאפשרת לי להינות ממזג האוויר הנעים ובעיקר מהירח המלא.
לפני שלושה ימים, ביום ההולדת הלועזי שלי מילאתי דלק, ותוך כדי כך הרמתי ראש וראיתי את הירח, מתדלק את עצמו לקראת הירח מלא.

זה הבהיר לי שאם הייתי צריך להסתפק ביומולדת אחד, הרי שיום ההולדת שלי הוא היום בו אני חוגג עם הירח המלא. הירח היפה הזה שמהווה עוגן על ציר הזמן. עוגן חזותי מרהיב שבכל פעם שאני רואה אותו במלוא תפארתו, ואני יכול למצוא את הפנאי, אני פשוט נפעם ממנו. ואם זה קורה תוך כדי פיזוז בטבע, אז עוד יותר טוב.

אז בקיצור, יש למישהו מושג על מסיבת טבע טובה הלילה? אם כן מאוד אשמח לשמוע על אחת כזו, רצוי באזור המרכז עם מוזיקה משובחת ואנשים נפלאים.
יאללה, מזלטוב לי 😊

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.